dr. sc. Maja Žvorc viši asistent

konzultacije: uto 14:00 - 15:30 (uz prethodnu najavu mailom)

Rođena je u Čakovcu (1987.), gdje je završila osnovnu i srednju školu. Godine 2006. upisala je studij povijesti umjetnosti i engleskoga jezika i književnosti na Filozofskome fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, na kojem je diplomirala 2012. godine. Za diplomski rad Portretna poprsja iz Muzeja Međimurja u Čakovcu izrađen pod mentorstvom dr. sc. Sanje Cvetnić primila je Nagradu Društva povjesničara umjetnosti Hrvatske »Radovan Ivančević«. Tijekom studija sudjelovala je na projektu Multidisciplinarna istraživanja kompleksa dvorca Brezovice na matičnome odsjeku pod vodstvom dr. sc. Dubravke Botica, koji je nagrađen Posebnom Rektorovom nagradom. Na istome je fakultetu 2021. godine obranila doktorski rad Nadgrobni spomenici na području povijesne Zagrebačke biskupije od XV. do XVIII. stoljeća pod mentorstvom dr. sc. Sanje Cvetnić. Od 2015. do 2018. godine sudjelovala je kao doktorandica na znanstvenome projektu Likovna umjetnost i komunikacija moći u razdoblju ranoga novoga vijeka (1450.–1800.): povijesne hrvatske regije na razmeđi Srednje Europe i Mediterana koji se provodio na Institutu za povijest umjetnosti pod vodstvom dr. sc. Milana Pelca. Od 2013. do 2015. godine radila je kao kustosica na Kulturno-povijesnom odjelu Muzeja Međimurja Čakovec, a od 2017. do 2023. godine kao nastavnica u Srednjoj školi Čakovec. Od srpnja 2023. godine zaposlena je kao viša asistentica na Katedri za umjetnost renesanse i baroka Odsjeka za povijest umjetnosti Filozofskoga fakulteta u Zagrebu.

ažurirano: 28 Veljača, 2024