Predstavljanje zbornika radova Art and Politics in the Modern Period

Predstavljanje zbornika radova Art and Politics in the Modern Period održat će se u petak, 7. veljače 2020. u 12.30 sati u Zlatnoj dvorani Hrvatskog instituta za povijest, Opatička 10, Zagreb.

Prisutne će pozdraviti dr. sc. Gordan Ravančić, ravnatelj Hrvatskog instituta za povijest te predstavnici Hrvatske zaklade za znanost i Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. O knjizi će govoriti dr. sc. Zvonko Maković i urednici dr. sc. Dragan Damjanović, dr. sc. Lovorka Magaš Bilandžić, dr. sc. Željka Miklošević i dr. sc. Jeremy F. Walton.

Više o zborniku:

U zborniku Art and Politics in the Modern Period objavljeni su radovi s međunarodnoga znanstvenog skupa održanog na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2016. godine. Zbornik je objavljen u izdanju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te na 352 stranice donosi 33 rada na engleskom jeziku. Radovi su podijeljeni u šest cjelina: Portraits of Artists as Political Subjects and Actors, Spaces of Political-Artistic Representation, Representing Politics, The Politics of Patronage, Provenance, and Curation te Art, Nation, Nationalism i Political Architecture/The Politics of Arhitecture. Autori priloga su: Tijana Borić, Igor Borozan, Martina Bratić, Marina Bregovac Pisk, Sandi Bulimbašić, Marjeta Ciglenečki, Franko Ćorić, Sanja Cvetnić, Dragan Damjanović, Frano Dulibić, Ljerka Dulibić, Tiphaine Gaumy, Vladimir P. Goss, Elizabeth Kajs, Aleksandra Kučeković, Silvija Lučevnjak, Aleksander Lupienko, Katja Mahnič, Angelina Milosavljević Ault, Jovana Milovanović, Cosmin Minea, Katarina Mohar, Maria de Fatima Morethy Couto, Ana Munk, Jasminka Najcer Sabljak, Iva Pasini Tržec, Nikki Petroni, Iva Prosoli, Michal Pszczolkowski, Ana Šeparović, Danko Šourek, Aldona Tolysz, Hadrien Volle, Sanja Zadro i Daniel Zec.

ažurirano: 11 Veljača, 2020