Nagrade studentima i nastavnicima Odsjeka za povijest umjetnosti

Studenti i nastavnici Odsjeka za povijest umjetnosti dobitnici su vrijednih nagrada za postignuća u protekloj akademskoj godini – čestitamo!

Dobitnici Nagrada Društva povjesničara umjetnosti Hrvatske »Radovan Ivančević« za 2018. godinu

Povelja DPUH za unapređenje i promicanje povijesti umjetnosti

• dr. sc. Dragan Damjanović, izv. prof., za monografiju i izložbu Otto Wagner und die kroatische Architektur
  • Dani Cvita Fiskovića, za kontinuirani rad od dva desetljeća, organizatori akademik Igor Fisković, dr. sc. Jasenka Gudelj, izv. prof., dr. sc. Predrag Marković, izv. prof.

Nagrada za diplomski rad

• Marko Pejić, Zaštita baštine kao politika sjećanja (Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju i Odsjek za povijest umjetnosti, mentori dr. sc. Duško Petrović i dr. sc. Višnja Bralić)

Dobitnici Rektorove nagrade za akademsku godinu 2018./2019.

Rektorova nagrada za individualni znanstveni i umjetnički rad (jedan ili dva autora)

• Anja Radelić, Arhitektura, arhitekti i majstori graditelji u mletačkoj Istri: od Tridenta do pada Republike (mentorica dr. sc. Jasenka Gudelj, izv. prof.)

Rektorova nagrada za »veliki« timski znanstveni i umjetnički rad (više od deset autora)

• Monica Antolović, Mihael Bađun, Jelena Barić, Tea Bošnjaković, Asja Bedić, Maša Buranji, Sanja Delić, Petra Galović, Dora Hornik, Ana-Marija Horvat, Saranda Kadria, Margareta Kušanić, Klara Macolić, Janko Matošević, Iva Neljak, Marija Obuljen, Karla Papeš, Ozana Perković, Leopold Rupnik, Željka Sivar, Tena Starčević, Franka Šimović, Petra Štefičar, Karla Taradi, Ana Trajanov, Nikola Trstenjak, Izložba Deutsch-römisches Brevier (1518. – 2018.): 500 godina, 400 primjeraka, 1 obljetnica (mentori dr. sc. Sanja Cvetnić, red. prof., dr. sc. Danko Šourek, doc., dr. sc. Tanja Trška, doc., Antonela Konjevod, viša lektorica)

ažurirano: 28 Rujan, 2019