Patricia Počanić asistent

telefon: 01/4092 143
konzultacije: sri 9:30 - 11:00
kolegiji:

Rođena je 1991. godine u Rijeci. Osnovnoškolsko obrazovanje stekla je u Poreču, a 2010. godine završila je opću gimnaziju pri Gimnaziji i strukovnoj školi Jurja Dobrile u Pazinu. Zvanje magistre povijesti umjetnosti i komparativne književnost stekla je na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2016. godine, a iste je godine upisala i Poslijediplomski doktorski studij povijesti umjetnosti. Boravila je u Veneciji kao stažistica u Peggy Guggenheim Collection te u Američkom paviljonu na 15. bijenalu arhitekture 2016. godine. Redovito surađuje s POU Poreč kao stručna suradnica u Galeriji Zuccato, a tijekom 2017. i 2018. godine bila je zaposlena u Hrvatskoj udruzi likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti (ULUPUH). Od listopada 2018. godine uključena je u projekt koji financira Hrvatska zaklada za znanost – Art and the State in Croatia from the Enlightenment to the Present, pod vodstvom izv. prof. dr. sc. Dragana Damjanovića. Od travnja 2019. godine zaposlena je kao asistentica na Katedri za modernu umjetnost i vizualne komunikacije Odsjeka za povijest umjetnosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Područje njezinog istraživačkog interesa vezano je za umjetnost druge polovine 20. stoljeća, državne otkupe i narudžbe umjetničkih djela za interijere javnih institucija te intervencionističke umjetničke prakse u javnom prostoru 1970-ih i 1980-ih godina.

ažurirano: 19 Listopad, 2023