Predavanje dr. sc. Francesce Coltrinari (18. IV. 2016.)

Dr. sc. Francesca Coltrinari sa Sveučilišta u Macerati održat će predavanje na temu

The Holy House of Loreto, artistic centre and ‘Illyrian’ shrine (XV-XVI centuries)

u ponedjeljak, 18. travnja 2016. u 16 sati u Konferencijskoj dvorani Knjižnice Filozofskog fakulteta.

Dr. sc. Francesca Coltrinari je docentica na Katedri za umjetnost ranog novog vijeka na Sveučilištu u Macerati (Dipartimento di scienze della formazione, dei beni culturali e del turismo). Od 2010. godine članica je znanstvenoga odbora i glavna urednica časopisa Il Capitale Culturale. Studies on the Value of Cultural Heritage. Bila je članica znanstvenoga savjeta izložbe Rinascimento scolpito (Camerino, 2006.), te međunarodnoga znanstvenoga skupa Lorenzo Lotto, per una geografia dell’anima (2009.). Godine 2011. pripremila je izložbu Vittore Crivelli da Venezia alle Marche (Sarano, Italija). Voditeljica je projekta CROSS-ship. The perception and communication of cultural heritage for audience development and rights of citizenSHIP in Europe te suradnica na projektu Visualizing Nationhood: the Schiavoni/Illyrian Confraternities and Colleges in Italy and the Artistic Exchange with South East Europe (15th – 18th ct.) Hrvatske zaklade za znanost (voditeljica prof. dr. sc. Jasenka Gudelj). Bavi se temama iz povijesti umjetnosti srednje Italije od XV. do XIX. stoljeća, muzejima, Loretom i umjetničkim vezama između dviju obala Jadrana.

Predavanje će se održati na engleskom jeziku.

ažurirano: 2 Svibanj, 2016