CfP – Umjetnost i politika u novovjekovnoj i suvremenoj Europi / Art and Politics in Europe in the Modern Period

Međunarodni znanstveni skup »Umjetnost i politika u novovjekovnoj i suvremenoj Europi« (»Art and Politics in Europe in the Modern Period«) održat će se od 29. lipnja do 2. srpnja 2016. na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Izlaganjima na skupu namjeravaju se obraditi različiti aspekti složenih odnosa između umjetnosti i političkih tijela te državnih, ekonomskih, rodnih, kulturnih i drugih politika u Europi od 15. stoljeća do danas.

Tematska područja skupa podijeljena su u tri cjeline:

1. Umjetnost u službi politike
  2. Umjetnost i umjetnik u opoziciji
  3. Umjetnička djela u kontekstu muzejske institucije

Cjeloviti tekst poziva za sudjelovanje na skupu s detaljnim popisom predloženih tema nalazi se u prilozima. Službeni jezik skupa je engleski, a rok za slanje sažetaka izlaganja i životopisa je produžen do 5. veljače 2016.

Više o skupu može se saznati na internetskoj stranici http://art-politics.ffzg.unizg.hr.

ažurirano: 13 Veljača, 2016