Poziv na predavanje prof. dr. sc. Marine Vicelja

U okviru kolegija »Uvod u ikonologiju«, prof. dr. sc. Marina Vicelja s Odsjeka za povijest umjetnosti Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci održat će u srijedu, 24. svibnja 2017. u 12.30 sati (dvorana D-VI) predavanje na temu Aby Warburg i razvoj ikonologije. Pozivamo sve zainteresirane kolege i studente da nam se pridruže.

Dr. sc. Marina Vicelja Matijašić je redovita profesorica na Odsjeku za povijest umjetnosti Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci. Doktorirala je na Filozofskome fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 1999. s temom Bizant i kamena skulptura u Istri – ishodišta i utjecaji. Nositeljica je i voditeljica kolegija koji pokrivaju umjetnost kasne antike i ranog srednjeg vijeka, umjetnost Bizanta te ikonografiju i ikonologiju. Voditeljica je Centra za ikonografske studije na FF u Rijeci od 2011. u okviru kojeg se organizira godišnji međunarodni znanstveni skup te izdaje časopis IKON, kojega je glavna urednica. Sudjeluje u nekoliko doktorskih studijskih programa u Europi. Od 1992. voditeljica je i suradnica na nekoliko znanstvenih projekata te je članica uredništava nekoliko znanstvenih međunarodnih časopisa. Pokrenula je godišnju stručnu manifestaciju Dan povijesti umjetnosti u Rijeci i stručni časopis PURITEKU. Članica je brojnih strukovnih udruga u zemlji i inozemstvu.

ažurirano: 1 Lipanj, 2017