Skjavonske bratovštine i kolegiji u Italiji – nova istraživanja arhitekture

Okrugli stol na temu Skjavonske bratovštine i kolegiji u Italiji – nova istraživanja arhitekture u okviru istraživačkog projekta Hrvatske zaklade za znanost Vizualiziranje nacionalnog. Bratovštine i kolegiji Schiavona/Ilira u Italiji i razmjena umjetničkih iskustava s jugoistočnom Europom (15.–18. st.) održat će se u srijedu, 4. svibnja 2016. u 18.30 sati u Društvu povjesničara umjetnosti Hrvatske (Preradovićeva 44).

Sudjeluju:

• Tanja Trška (Sveučilište u Zagrebu): Bratovština sv. Jurja i Tripuna u Veneciji
  • Daniel Premerl (Institut za povijest umjetnosti) i Danko Šourek (Sveučilište u Zagrebu): Ilirsko-ugarski kolegij u Bologni
  • Anita Ruso (doktorandica, EPHE u Parizu i Sveučilište u Zagrebu): Mreže i odnosi skjavonskih bratovština s Dubrovačkom republikom
  • Moderira: Jasenka Gudelj (Sveučilište u Zagrebu)

ažurirano: 6 Svibanj, 2016