Izabrane teme iz teorije umjetnosti

tip izbornosti: C2 (kolegiji namijenjeni studentima matičnog studija i svim studentima FF-a)
semestar: zimski

Sadržaj kolegija: Na predmetu studenti zajednički čitaju i analiziraju odabrane tekstove iz teorije umjetnosti. Svaki student obavezan je izvršiti jedan samostalni zadatak (u vidu eseja, seminarskog rada, kustoskog prijedloga, likovne kritike itd.) koji će koristiti najmanje jedan od teorijskih okvira koji su predhodno analizirali.

Cilj kolegija: Osposobiti studente/ice za samostalnu analizu teorijskih tekstova i primjenu teorijskih okvira pri analizi vizualnog materijala.

Ispit: samostalni pismeni zadatak

• Odabrani tekstovi i poglavlja dostupni preko sustava Omega

• Art History and its Methods. A critical anthology. Selection and commentary by Eric Fernie Phaidon, 1995. (odabrana poglavlja);
  • Ch. Harrison, P. Wood, J. Geiger (ur.),Art in Theory 1815-1900. An Anthology of Changing Ideas, Blackwell Publishing, 1998. (odabrana poglavlja);
  • Ch. Harrison, P. Wood (ur.),Art in Theory 1900-2000. An Anthology of Changing Ideas, Blackwell Publishing, 2003. (odabrana poglavlja).

ažurirano: 29 Rujan, 2023