Predavanja gostujućih profesora sa Sveučilišta u Macerati na Odsjeku za povijest umjetnosti (Erasmus program)

U utorak 19. svibnja 2015. u Konferencijskoj dvorani knjižnice Filozofskog fakulteta, u sklopu gostovanja na Odsjeku za povijest umjetnosti (Erasmus program), održat će se predavanja profesora sa Sveučilišta u Macerati (Italija):

• dr. sc. Giuseppe Capriotti, Cases of anti-Jewish painting between the fifteenth and the sixteenth century, Konferencijska dvorana knjižnice, 15.30 h;
  • dr. sc. Mara Cerquetti, Management of Italian local cultural heritage: key issues for audience and attendance development, Konferencijska dvorana knjižnice, 16.45 h.

Pozivaju se studenti da sudjeluju i na predavanjima gostujućih profesora u sklopu nastave na kolegijima Odsjeka za povijest umjetnosti:

• dr. sc. Giuseppe Capriotti, The fortune of Greek mythology in Italian art between the Middle Ages and the Early Modern Era. Texts and images from Ovid’s Metamorphoses (srijeda 20. svibnja, u sklopu kolegija Uvod u ikonologiju, 12.30-14.00 h, D-VI);
  • dr. sc. Mara Cerquetti, Value-focused approach to cultural heritage management in Italy: from heritage value assessment to public value creation and measurement (srijeda 20. svibnja, u sklopu kolegija Zaštita spomenika, 14-16 h, A-126).

ažurirano: 21 Svibanj, 2015