Filip Lovrić

projektni asistent / doktorand

Rođen je 1994. godine u Zagrebu. Osnovnoškolsko obrazovanje je stekao u Zagrebu, a godine 2013. završio je dvojezični opći smjer X. gimnazije »Ivan Supek«. Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu diplomirao je 2019. godine povijest umjetnosti i filozofiju. Tijekom studija dobiva Nagradu Filozofskog fakulteta za izvrsnost na obje studijske grupe, a za diplomski rad Transformacija kulturnog pejzaža zadarskog arhipelaga od 4. do 11. stoljeća dobiva Nagradu Društva povjesničara umjetnosti Hrvatske »Radovan Ivančević« te plaketu »Izidor Kršnjavi« Odsjeka za povijest umjetnosti. U sklopu Erasmus+ programa sudjelovao je na razmjeni na Sveučilištu u Pisi (Dipartimento di Civiltà e Forme del Sapere) 2018. godine. Poslijediplomski doktorski studij predmoderne povijesti upisao je 2020. godine, a od iste godine je zaposlen kao asistent u sklopu programa Hrvatske zaklade za znanost Projekt razvoja karijera mladih istraživača – izobrazba novih doktora znanosti na istraživačkom projektu Globalni humanizmi: novi pogledi na srednji vijek (300-1600) pod vodstvom prof. dr. Miljenka Jurkovića, financiranom od Hrvatske zaklade za znanost i Europskog socijalnog fonda. Područje njegovog znanstvenog interesa obuhvaća rekreaciju povijesnih krajolika, arhitekturu i skulpturu kasne antike i ranog srednjeg vijeka te primjenu geografsko-informacijskih sustava u povijesti umjetnosti.

ažurirano: 12 Travanj, 2023