Nagrade Filozofskog fakulteta nastavnicima i studentima Odsjeka za povijest umjetnosti

Nastavnici i studenti Odsjeka za povijest umjetnosti dobitnici su nagrada i priznanja Filozofskog fakulteta za 2016. godinu.

Godišnja nagrada Filozofskog fakulteta – za znanstvena, umjetnička i stručna dostignuća u prethodnoj kalendarskoj godini

• Izv. prof. dr. sc. Dubravka Botica – za autorstvo znanstvene knjige Barokne četverolisne crkve u sjeverozapadnoj Hrvatskoj (Zagreb, Školska knjiga, 2015.) i suautorstvo izložbe: „Arhitektura i performans: grafike iz Kabineta Luja XIV. u fundusu Muzeja za umjetnost i obrt“ (MUO, 2015.)

Nagrada Franjo Marković – za zapažene znanstvene, umjetničke, stručne i sportske rezultate u prethodnoj kalendarskoj godini

• Klara Petrović i Luja Šimunović – za studentski projekt Kulturflux – web portal studenata povijesti umjetnosti (kulturflux.com.hr) pokrenut tijekom ak. god. 2015./2016.

Nagrada za izvrsnost u studiju – dodjeljuje se najboljemu studentu svakoga odsjeka u generaciji koja je 30. rujna tekuće akademske godine odslušala posljednju godinu studija

• preddiplomski studij – Sara Žganjar i Andrea Marinović
  • diplomski studij (jednopredmetni) – Martina Gavran