Produženje izložbe Tomislav Krizman – oprema knjiga i časopisa i vodstva po izložbi

Zbog interesa javnosti izložba Tomislav Krizman – oprema knjiga i časopisa produžena je do subote, 15. listopada 2022. Izložba je postavljena u auli Knjižnice Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, a u četvrtak, 13. listopada 2022. s početkom u 15 i 16 sati autorica izložbe dr. sc. Lovorka Magaš Bilandžić održat će dva vodstva za studente i javnost.

Izložba Tomislav Krizman – oprema knjiga i časopisa priređena je kao popratni program znanstveno-stručnog skupa Tomislav Krizman i njegov doprinos hrvatskoj kulturi i umjetnosti koji se održao na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 29. i 30. rujna 2022. i kojim je obilježena 140. godišnjica umjetnikova rođenja. Na izložbi je predstavljen izbor knjiga i časopisa iz fonda Knjižnice Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu koje je oblikovao Tomislav Krizman (1882. – 1955.) i među kojima se nalaze neka od njegovih antologijskih rješenja. Izložene knjige i časopisi nadopunjeni su digitalnim ispisima ostalih Krizmanovih realizacija kako bi se dobio temeljit uvid u njegovo djelovanje na tom području.

Više o Krizmanovoj opremi knjiga i časopisa možete pročitati na poveznici.

ažurirano: 17 Studeni, 2022